Giulia i Stelvio NRING – wizytówka doskonałości Alfy Romeo

Giulia i Stelvio NRING – wizytówka doskonałości Alfy Romeo

Można już zamawiać serie specjalne z limitowanej edycji Nürburgring Edition Giulia Quadrifoglio „NRING” oraz Stelvio Quadrifoglio „NRING”, mające uczcić legendarną i pełną sukcesów współpracę pomiędzy Alfą Romeo a sławnym niemieckim torem. Przygotowano 108 sztuk każdego modelu, nawiązując do 108 lat istnienia Alfy Romeo.

Podczas ekskluzywnej sesji zdjęciowej, te dwa wyjątkowe modele zostały uwiecznione na zakrętach Zielonego Piekła. Osiągi, zwycięstwa oraz włoski styl zostały wzbogacone o kompletny i satysfakcjonujący customer experience.

Wszyscy nabywcy limitowanych serii otrzymają modelik wybranego samochodu. Dla podkreślenia kolekcjonerskiej wartości serii specjalnej, FCA wyda specjalnie przygotowany certyfikat.

Od samego momentu otwarcia w 1927 roku, tor Nürburgring jest kwintesencją wyścigów samochodowych: jego trasa jest niepowtarzalna i biegnie przez las, z nieskończoną ilością zakrętów, pagórków o różnym nachyleniu i to właśnie te cechy w połączeniu z zapałem ludzi uczyniły z niego ziemię obiecaną dla miłośników wyścigów oraz scenę dla spektakularnych wyczynów.

Wśród wielu kart w prawie stuletniej historii Zielonego Piekła nie mogło zabraknąć tych zapisanych przez Alfę Romeo, która właśnie na Nürburgringu ugruntowała swoją legendę, dzięki pamiętnym zwycięstwom i rekordom. Teraz natomiast Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, pierwszy SUV w historii marki, zajmuje czołową pozycję w swoim segmencie: pokonał 20 832 km toru Nordschleife w 7 minut, 51 sekund i 7 setnych sekundy. Jest to zatem najszybszy SUV, wyposażony w niesamowity silnik 2.9 V6 Bi-Turbo benzyna o mocy 510 KM i momencie obrotowym 600 Nm, który zapewnia maksymalną prędkość 283 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy. Giulia Quadrifoglio może z kolei pochwalić się czasem okrążenia równym 7’32”, uzyskanym dzięki wyjątkowym osiągom dynamicznym, z maksymalną prędkością 307 km/h i przyśpieszeniem od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy.

Aby uczcić niedawno odnowioną, historyczną więź, powstały serie specjalne Nürburgring Edition, w limitowanej edycji: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio „NRING” oraz Stelvio Quadrifoglio „NRING”. Powstała niesamowita sesja zdjęciowa, która pokazuje te dwa samochody w scenerii najlepiej oddającej ich niezwykłe przymioty, na najbardziej kultowych zakrętach „Ringu” i na najbardziej symbolicznych odcinkach, jak słynna „Karuzela”.

Już teraz można zamawiać kolekcjonerskie modele z limitowanej edycji.

Top