Dwuipółmilionowy Fiat 500 wyprodukowany w tyskiej fabryce Stellantis

Dwuipółmilionowy Fiat 500 wyprodukowany w tyskiej fabryce Stellantis

Licznik produkcji modelu 500 osiągnął imponujące dwa i pół miliona egzemplarzy. Tym samym Fiat 500 pobił rekord tyskiej fabryki Stellantis w całkowitej liczbie wyprodukowanych samochodów. Gratulujemy! Jubileuszowym modelem jest wersja Dolcevita wyposażona w wydajny, kompaktowy i lekki silnik hybrydowy. Na naszej stronie znajdziecie Fiaty 500 dostępne od ręki w super cenach.

Fiat 500 to ponadczasowa ikona i model dyktujący trendy, który – pozostając wierny samemu sobie – pojawia się w różnych nowych, ale zawsze ekskluzywnych odsłonach. Jednym z sekretów światowego sukcesu Fiata 500 jest jego ciągła ewolucja poprzez nowe interpretacje i serie specjalne – od świata mody po luksusowe stocznie, od sztuki po świat sportu. Wersje te obejmują uderzające edycje Diesel, Gucci, GQ i Collezione, powiązane ze światem mody, niezwykłe Riva i Abarth Rivale w świecie jachtingu, oryginalne Anniversario i 60th, aby uczcić oryginalny samochód z 1957 roku, oraz 500 Mirror i 120 Anniversary w dziedzinie łączności.

Ogółem dotychczas zaprezentowano ponad 30 serii specjalnych, a obecnie produkowane wersje dzięki wprowadzeniu technologii Mild Hybrid są nie tylko wydajniejsze i emitują mniej CO2, ale także zapewniają jeszcze lepsze i przyjemniejsze wrażenia z jazdy. Wprowadzona w 2020 roku technologii Mild Hybrid w modelach 500 i Panda zapoczątkowała wejście Fiata w świat elektryfikacji. Dzięki temu marka Fiat stała się punktem odniesienia w Europie w zakresie zelektryfikowanej mobilności miejskiej. W 2020 roku 500 i Pandy Hybrid, do których dołączyła Lancia Ypsilon, sprzedano łącznie 110 000 egzemplarzy.

Fiat 500 jest jednym z najczęściej nagradzanych aut na świecie, który w ciągu swojej przeszło 60-letniej historii zdobył ponad 60 międzynarodowych nagród, między innymi najbardziej prestiżowe tytuły „Car of the Year 2008”, „EuroCarBody 2007”, „Auto Europa 2008”, „World Car Design of the Year 2009”, „Złoty Compass 2011”, „Najpiękniejsze Auto na Świecie” i wiele innych przyznanych przez najważniejsze media i podmioty branżowe w Europie i na świecie.

Tagi:
Top